Być może zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wielu właścicieli stron internetowych decyduje się właśnie na WordPress. W tym artykule przedstawimy Ci podstawowe argumenty, które przemawiają za wykorzystaniem wspomnianego systemu zarządzania treścią. Koniecznie sprawdź, dlaczego to właśnie ten CMS jest tak często wybierany.

WordPresss – dlaczego warto z niego korzystać?

WordPress, Shopify, Joomla, Magento i inne popularne systemy zarządzania treścią mają swoje wady oraz zalety. Ich pełne porównanie znajdziesz na stronie Informacje Online. Dla przykładu Shopify jest niszowym rozwiązaniem, które wykorzystuje branża e-commerce. Nie jest to jednak odpowiedni system do zakładania bloga. Podstawową zaletą WordPressa jest za to uniwersalność i wszechstronność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to właśnie na tym CMS’ie otworzyć sklep internetowy. Wystarczy rozszerzyć WordPressa o WooCommerce. Z drugiej strony to właśnie WordPress jest doskonały do stworzenia firmowej wizytówki albo na przykład bloga. Możliwości są nieograniczone.

Po drugie opisywany system zarządzania treścią jest przede wszystkim bezpłatny. Jego zaletą jest również fakt, że należy do grupy open source. W związku z tym masz ogromną kontrolę nad swoją stroną internetową i gigantyczne wręcz możliwości jej modyfikacji. Pamiętaj o tym, że system zarządzania treścią taki jaak WordPress to projekt, który został zapoczątkowany jeszcze w 2003 roku. Dzięki jego popularności, ma on ogromną społecznośc. Pojawia się także mnóstwo modyfikacji wspomnianego systemu, a także różnorodnych rozszerzeń.

Dodatkowym atutem WordPressa jest bardzo łatwa jego instalacja. Wiele firm hostingowych daje Ci możliwość instlacji CMS’a za pomocą jednego kliknięcia. W takiej sytuacji możesz uruchomić WP już w kilka minut. Możliwe jest również ręczne wgranie systemu zarządzania treścią na serwer. Bez względu na to, który wariant wybierzesz, jest to stosunkowo proste.

WordPress – co można stworzyć za jego pomocą?

Za pomocą właśnie WordPressa stworzyć możesz między innymi blogi, strony internetowe dla firm, witryny e-commerce, pokoje czatowe, galerie, katalogi biznesowe i wiele wiele więcej. Praktycznie możliwości WordPressa są nieograniczone. Dodatkowo funkcjonalnego wspomnianego systemu zarządzania treścią podnosi obecność ogromnej liczby wtyczek. Jednym z najbardziej docenianych rozszerzeń przeznaczonych do e-commerce jest wspomniany wcześniej WooCommerce. Postaw stronę na WordPressie, jeśli zależy Ci na swobodzie działania!