Podróżowanie staje się (coraz częściej) luksusem dla nielicznych. Inflacja, dodatkowo podsycana przez sytuację pandemii i ogólnie stan gospodarki, sprawia, że podróże są droższe niż wcześniej. W tym poście postaramy się odkryć powody, dla których podróżowanie jest coraz droższe. Z każdym rokiem obserwujemy, jak wzrasta cena produktów, które spożywamy na co dzień. Widzimy to w przypadku artykułów pierwszej potrzeby czy benzyny, co oznacza, że nie możemy kupić tych samych produktów i usług za tę samą ilość pieniędzy.

Dlatego, jeśli chodzi o podróżowanie, konieczne jest porównanie cen między miejscami docelowymi, aby można było wybrać cel podróży zgodny z możliwościami ekonomicznymi. Ważne jest, aby zrobić analizę i spróbować znaleźć najtańsze loty (porównując między liniami lotniczymi i i datami), oraz wybrać hotel z najlepszą relacją jakości do ceny.

Powody, przez które podróżowanie w 2022 roku jest droższe

1. Inflacja

Są kraje, w których inflacja osiąga historyczne maksimum, co jest bardzo złą wiadomością, jeśli chodzi o podróżowanie, ponieważ nasza zdolność gospodarcza ulega zmniejszeniu, co czasami zmusza nas do refinansowania długów, aby móc zwiększyć tę zdolność. Oznacza to, że różne produkty, które spożywamy są znacznie droższe, a co za tym idzie, droższe stają się wakacje. Tutaj poznasz ceny restauracji nad Bałtykiem.

2. Rosnące ceny energii elektrycznej

W ostatnich miesiącach odczuwamy również wzrost cen energii elektrycznej. Oznacza to, że różne firmy są zmuszone do podniesienia cen swoich produktów, a także różnych usług, z których korzystamy podczas podróży.

3. Pandemia

Niewątpliwie pandemia zmieniła świat. Wirus ten spowodował, że niektóre firmy związane z turystyką zostały dość mocno zniszczone przez spadek popytu, jak np. linie lotnicze czy hotele, próbując niekiedy podnieść swoje ceny, aby spróbować złagodzić te straty.

4. Rosnące ceny paliw

Jednym z aspektów, który niewątpliwie sprawia, że podróże są droższe, jest wzrost cen paliw. To sprawia, że podróżowanie samolotami lub pociągami jest droższe, ponieważ firmy są zmuszone podnieść ceny, aby spróbować poradzić sobie z tym wzrostem cen.

5. Wzrost kosztów surowców

Hotele i różne firmy związane z sektorem turystycznym musiały w ostatnich miesiącach zmierzyć się z dużym wzrostem cen surowców, co spowodowało, że musiały podnieść swoje ceny.

Tak więc, niestety, podróże stały się luksusem na nieliczne kieszenie. Oznacza to, że musimy szukać nowych sposobów na tańsze podróżowanie, próbować porównywać kierunki i badać, który z nich najlepiej odpowiada naszym celom i możliwościom ekonomicznym.